09909535355 - تماس فقط از طریق تلگرام

موسسه آموزشی فرهنگی علم روز

University of Cambridge


دانشگاه کمبریج

دانشگاه دولتی کمبریج واقع در شهر کمبریج انگلستان ، دومین دانشگاه قدیمی انگلیسی زبان در جهاناست که در سال 1209 با گروهی از دانشجویانی که در پی نزاع با مردم محلی به شهر کمبریج گریخته بودند تأسیس شد. این دانشگاه بزرگ یکمرکز علمی بسیار پیشرو در علم و فناوری است و دستاورد‌های دانشجویان دانشگاه کمبریج نشان دهنده پیشرفت های برجسته این دانشگاه در حوزه علم و دانش است.

طبق آخرین رتبه بندی QS کمبریج سومین دانشگاه برتر دنیا محسوب می‌شود.

برخی از فارغ التحصیلان این دانشگاه عبارتند از :

آیزاک نیوتن (بیشتر عمر خود را در آزمایشگاه‌های این دانشگاه گذراند).

فرانسیس بیکن

چارلز داروین

استیون ویلیام هاوکینگ و سران دولت‌های خارج از بریتانیا. تاکنون نود و دو جایزه نوبل و ده مدال در رشته های مختلف به دانشجویان، استادان، کارکنان و یا فارغ التحصیلان دانشگاه کمبریج اهدا شده است.

این دانشگاه ثروتمندترین دانشگاه در اروپا است. یکی از محل های کسب درآمد بالای این دانشگاه انتشارات کمبریج است .دانشگاه کمبریج دارای 31 کالج و بیش از 150 موسسه آموزشی و تحقیقاتی که در 6 دپارتمان آموزشی این دانشگاه سازمان‌دهی می‌شوند می باشد.

اولین کالج این دانشگاه با نام پترهاوس (Peterhouse) در سال ۱۲۸۴ تأسیس شد. بعد از آن در قرن‌های چهاردهم و پانزدهم، کالج‌های دیگر تأسیس شدند.
سایت دانشگاه

https://www.cam.ac.uk

درباره ما

موسسه آموزشی فرهنگی علم روز با کادر فوق مجرب و زبده با بهترین و نوین ترین سیستم‌ آموزشی آماده برگزاری هر گونه کلاس میباشد

  09909535355

  پاسخگویی از طریق تلگرام

 

Top of Page